Rīgas mākslas telpa

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 centrālais notikums – izstāde “Restarts”

21.04.-12.06.2016.

No 2016. gada 22. aprīļa izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstāde „RESTARTS”, ko rīko Rīgas Fotogrāfijas biennāle sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību. Izstāde būs skatāma līdz 12. jūnijam.

Katru stundu, katru minūti mēs to vien darām kā radām aizvien jaunus atmiņu slāņus, kamēr tie pāris pēdējo gadu desmitu laikā ir zaudējuši viegli gaistošo, romantiski dūmakaino, prātā uzpeldošo vīziju konsistenci, pēc tam arī trauslā, iedzeltējušā fotopapīra vai filmiņas materialitāti. Pa to pašu laiku tehnoloģiju pieejamība vairumam ļaužu ir likusi noticēt, ka, lai pilnvērtīgi dzīvotu šajā komunikāciju laikmetā, mums katram ir fotogrāfiski jādokumentē un nodomu robežās arī zibenīgi jāpublisko viss, ko mēs darām: ko ēdam, uz ko skatāmies, kā paši izskatāmies, ko esam paveikuši privātā un profesionālā izaugsmē.

Laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādi “Restarts” raksturos ideja par nepieciešamību dziļāk saprast šodienas pasauli, izceļot tās dialektisko saistību ar pagātni un nākotni. Tādējādi “Restarts” iekļaus 18 mākslinieku darbus, kas stāstīs un radīs iespaidus par jauna, ievērības cienīga skatījuma uz pagātni esamību un demonstrēs gluži vai meistarklasi attēlu pārstrādei mentālā piesārņojuma apstākļos. Vienlaikus izstādē tiks izvirzītas šodienas fotogrāfijas kā mākslas prakses tendences, jo moderno tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt arī attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu.

Izstādē piedalās autori no Latvijas, Baltijas, Eiropas un Amerikas Savienotajām Valstīm: Amālija Ulmane (Amalia Ulman, USA), Agņeška Polska (Agnieszka Polska, PL/DE), Witek Orski (Viteks Orskis, PL), Eva Stēnrama (Eva Stenram, SE/UK), Nataša Karuana (Natasha Caruana, UK), Izabelle Vencele (Isabelle Wenzel, DE), Aleksandrs Ugajs (Alexander Ugay, KZ), Kamilla Lorelli (Camille Laurelli, FR/EE), Zane Mellupe (LV/CN), Megija Rustamova (Meggy Rustamova, GE/BE), Daņila Tkačenko (Danila Tkachenko, RU), Jana Romanova (Jana Romanova, RU), Laura Prikule (LV), Karolīna Papa (Karoliina Paappa, FI), Katinka Goldberga (Katinka Goldberg, SE/NO), Pauls Herbsts (Paul Herbst, LT/DE), Arns Asnkaitis (Arnas Anskaitis, LT) un Uldis Briedis (LV).

Izstādes kuratore Inga Brūvere sadarbībā ar Ievu Epneri, Marīe Šēvolda (Marie Sjovold, NO) un Aigu Dzalbi