Rīgas mākslas telpa

Klāva Lora un Paulas Pelšes izstādē “Mutuālisms”

08.03.-27.03.2016.

No 2016. gada 9. līdz 27. martam Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē Jaunrades programmas ietvaros būs skatāma Klāva Lora un Paulas Pelšes kopizstāde “Mutuālisms”. Tās ietvaros jaunie mākslinieki veidojuši glezniecības un grafikas darbus, kuros pievērsušies cilvēka un dabas savstarpējai mijiedarbībai.

Mākslinieki – grafiķe Paula Pelše un gleznotājs Klāvs Loris, – apvienojot fotogrāfijas, sietspiedes, ogles zīmējuma un glezniecības medijus, radījuši savu pirmo kopizstādi. Caur autortehnikā veidotiem darbiem un ambientas skaņas instalāciju, viņi tiekušies notvert cilvēka un dabas procesu saplūšanas mirkli un centušies pietuvoties absolūtas sinerģijas pārcelšanai vizuālā formā.

Autoru radītās redzes un dzirdes vibrācijas – uz finiera plaknēm veidoti stājdarbi, kuros melnzeme, sūnas, koki, smilts un cilvēka miesa kļūst par vienu veselumu, tikuši izstrādāti posmos, vienam no māksliniekiem iesākot darbību, pēcāk to pārņemot un attīstot otram, un šim maiņas ciklam atkārtojoties līdz vēlamajai stadijai.


Šāds jaunrades process ticis izvēlēts ar mērķi materializēt saplūšanas ideju starp abiem māksliniekiem un viņu radītiem darbiem, procesa dokumentāciju apvienojot personālizstādē.

Klāvs Loris (1988) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari un papildinājies Brēras Mākslas akadēmijā Milānā. Aizvadījis trīs personālizstādes, no kurām pēdējā ar nosaukumu “Essme” bija skatāma Mūkusalas Mākslas salonā. Kopš 2009. gada piedalījies grupas izstādēs daudzviet Eiropā, saņēmis “Eiropas jaunrade” Grand Prix apbalvojumu (2015), SEB stipendiju glezniecībā (2013) un Brederlo vnk Sengbusch mākslas prēmiju (2012).

Paula Pelše (1988) beigusi LMA Grafikas apakšnozari un papildinājusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Grupas izstādēs piedalās kopš 2010. gada. Ar personālizstādi “Divdabīgs” (2015) debitējusi Mākslas telpā “Mala” Cēsīs un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā Rīgā.

Izstādes kuratore: Elīna Sproģe.


No 2016. gada 21. maija līdz 12. jūnijam Jaunrades programmas “Intro” izstāžu ciklu turpinās Kristiana Brektes un Modra Svilāna analogajai fotogrāfijai veltīta izstāde “Solaris”. Tā iekļauta “Rīgas fotogrāfijas biennāles 2016” oficiālajā programmā.