Kontakti

Aktuālās izstādes

Lielā zāle

Radītprieks

30.06.-26.08.2018.

Izstādē vienkopus būs aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Tomēr tautas mākslas bagātības un daudzveidības atrādīšana nav vienīgais izstādes mērķis. Ekspozīcija tautas lietišķās mākslas žanrus aicina uzlūkot kā kompleksa dzīvesveida un zināšanu sistēmas dažādas šķautnes.

Zināšanas ir viens no centrālajiem izstādes motīviem. Visās tautas lietišķās mākslas jomās ir nepieciešama precizitāte, ko mūsdienu skatītājs ne vienmēr novērtē. Lai izgatavotu izcilu kokli, piena krūzi vai segu, meistaram labi jāpazīst dabas materiāli, jāredz to iespējas. Tās ir zināšanas, kas izkoptas paaužu paaudzēs un ir nododamas tālāk. Jaunrade veidojas kā organiska tradīcijas sastāvdaļa – tā balstās nevis tradīcijas noliegumā, bet gan papildināšanā un interpretācijā. Tautas mākslas meistaram jābūt radošam zināmu noteikumu ietvaros. Izstāde “Radītprieks” cenšas izcelt un parādīt palielinājumā šīs dimensijas, kas cilvēkam, kurš tautas mākslu lieto, nevis rada, var paslīdēt garām nepamanītas.

Izstādes laikā taps tautas mākslas meistaru veltījums mūsu valsts jubilejā, pavisam ikdienišķs sadzīves priekšmets – grīdas celiņš. To Tautas lietišķās mākslas studijas “Rīdze”vadītāja un audēja Māra Maniņa virsvadībā veidos vairāki desmiti audēju no dažādiem Latvijas novadiem. Tas tiks darināts tradicionālajā un Latvijā plaši izmantotajā rožceliņa aušanas tehnikā. Katrs audējs Simtgades celiņā ieaudīs savu krāsu, joslu, rakstu – savu vēlējumu Latvijai.

Izstādes dalībnieki ir Latvijas tautas lietišķās mākslas studiju meistari un individuāli strādājošie meistari.

Izstādi organizē Latvijas Nacionālaiskultūras centrs sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”. To veidojusi “Dd studio”radošā komanda: Jānis Mitrēvics, Miks Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Ilze Zigerte, Artis Svece. Pateicamies par sadarbību: Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Limbažu muzejam un “Samsung”.

Lielā zāle

Stāsts par Latviju

04.08.-18.08.2018.

Nodarbībā „Stāsts par Latviju” profesionāls pedagogs bērnus iepazīstinās ar latviešu tautas lietišķās mākslas stāstiem, pārrunājot mūsu daudzpusīgo daiļradi, tajā izmantotās zīmes un simbolus,  un to nozīmes. Bērniem būs iespēja radīt pašiem savu Latvijas stāstu, zīmējot, krāsojot, līmējot un iedvesmojoties no vairāk nekā 1100 meistaru darbiem, ko darinājuši 125 lietišķās mākslas kolektīvi.

Bērnu izglītojošā nodarbība „Stāsts par Latviju” ir saistīta ar tautas lietišķās mākslas izstādi “Radītprieks”, kuru bērniem būs iespēja izzināt, kā arī iemēģināt aušanas prasmes pie lielajām stellēm. Nodarbība ilgs līdz divām stundām. Dalības maksa par nodarbību ir 7 eiro, tajā iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs. Bērnu vecāki šajā laikā ir laipni aicināti atstāt savas atvases pedagogu uzraudzībā un baudīt izstādi.

Jau ziņots, ka izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) turpina bērnu izglītojošo programmu „Piloti”, kurās nodarbību saturs tiek pielāgots katrai no izstādēm, kas tajā brīdī norisinās. Nodarbības notiek profesionāla pedagoga un viņa asistenta vadībā, tās paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 9 gadiem, nodrošinot visus nepieciešamos materiālus.

Nodarbībās vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalībnieku savlaicīgi pa tālruni +37167026726 vai sūtot informāciju elektroniski uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv, norādot nodarbību datumu.