Rīgas mākslas telpa

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020. “Pastkartes no rajčika” – radošā darbnīca jauniešiem ar mākslinieci Ingrīdu Pičukāni

13.09.2020. plkst. 10.00-18.00

“Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020” programmas ietvaros ikviens var pastkaršu formā iepazīties ar mākslinieces Ingrīdas Pičukānes humoristisko pašterapijas fotoprojektu "Moostes pastkartes." Tajā liela nozīme ir gan autores pozēšanai kamerai, gan vietai – Moostei, gleznaini kontrastainai mazpilsētai Igaunijā, kas veido pastorālu fonu un pastiprina attēlu ironisko vēstījumu.

Vēl būtiskāka loma vietas izvēlei ir mākslinieces tematiski atšķirīgajā, taču tikpat ironiski rotaļīgajā projektā “Tikmēr rajčikā”. Šajā attēlu sērijā autore ar viedtālruni fiksējusi interesantas telpiskas situācijas Rīgas mikrorajonā Vecmīlgrāvī. Projekts tapis septiņus gadus un sākotnēji publicēts sociālajā tīklā Facebook, 2019. gadā – kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Caur šiem attēliem māksliniece parāda sava dzimtā rajona ikdienu, meklējot skaisto un pārsteidzošo “guļamrajona” vidē, kas lielākoties tiek uzskatīta par degradētu un neestētisku.

Darbnīcas “Pastkartes no rajčika” dalībnieki kopā ar mākslinieci Ingrīdu Pičukāni dosies pārgājienā uz kādu no Rīgas mikrorajoniem, lai ar viedtāruņiem fotografētu šī rajona interesantākās vietas, uzmanību piesaistošas dīvainības un ainas, tādējādi izveidojot savu unikālu vizuālu redzējumu par noteiktu Rīgas rajonu. Uzņemtie attēli galeriju formā tiks publicēti Rīgas Fotogrāfijas biennāles sociālo tīklu kontos.

Dalība radošajā darbnīcā - Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, dalības maksa - 2.50 EUR

Pilna Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 programma: www.rpbiennial.com 

Dalībnieks: Ingrīda Pičukāne (LV)
Kuratore: Elīna Ķempele (LV)
Organizē: Rīgas Fotogrāfijas biennāle sadarbībā
Attēls: Ingrīda Pičukāne. No sērijas “Tikmēr rajčikā”, 2017

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, tipogrāfija “Adverts”Arterritory, LSM, Satori, Punctum, žurnāls IR, Literatūra ir menas (LT), Latvijas Radio, Radio NABA.