Rīgas mākslas telpa

HANSEartWORKS

Projekta “HANSEartWORKS” izstāde “Hanzas jaunais zelts”
Rīgas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”
20.08.-19.09.2021.

2021. gadā Rīgā notiks 41. starptautiskās Hanzas dienas, kurās projekta “HANSEartWORKS” ietvaros jau piecpadsmito reizi tiks organizēta mākslas izstāde, kuras vēstījums ir “Hanzas jaunais zelts”.
Izstādē “Hanzas jaunais zelts” tiks aktualizētas mūsdienu un vēsturiskās Hanzas pilsētu vērtības, lai runātu par mūsdienu Hanzas pilsētu jaunajām vērtībām, to kontaktu un saziņas nozīmīgumu. Tirdzniecība, kā vienojošā stīga, vienmēr – gan senatnē, gan šobrīd – mums ir nozīmējusi savstarpēju komunikāciju, sarunas un dažādu veidu abpusējas vienošanās.
Mākslinieki ar saviem darbiem izstādei veidos dialogu par Hanzas pilsētu tēlu simboliem šodien, lai atklātu kopīgās, mūsdienīgās un cilvēcīgās vērtības un atspoguļos vērtīgo, ko mūsdienās varam piedāvāt zelta vietā.
Hanzas pilsētu mūsdienu tēli un simboli varētu aktualizēt mūsu kopīgās, mūsdienīgās un cilvēcīgās starpvalstu vērtības un likt uzmirdzēt Hanzas savienībai jaunā spožumā. Izstādes mērķis ir veicināt jaunradi, apkopot atšķirīgo un vienojošo redzējumā par Hanzas vērtībām mūsdienās.

Projekta “HANSEartWORKS” izstādei “Hanzas jaunais zelts” darbus var iesniegt mākslinieki no visām Hanzas pilsētām, iesniedzot pieteikumu un darba idejas skices. Pieteikums un darba idejas skices līdz 2021. gada 15. janvārim jāiesniedz darbu izvirzīšanai žūrijas vērtējumam.
2021. gada 20. augustā Rīgas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklāta izstāde “Hanzas jaunais zelts”, kurā būs iespēja apskatīt jaunradītos mākslas darbus.